Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FK Partizan Empty FK Partizan

Ďîđóęŕ by Milos93 Tue Sep 02 2008, 16:05

2. septembar 2008. | Izvor: B92, zvanični sajt | Nina Kolundžija
Kadeti Partizana bez trofeja
Kadeti Partizana nisu uspeli da odbrane titulu na 7. međunarodnom turniru ''Partizan 2008''.
FK Partizan 209204376148bcf726a1905560169505_big
Fudbaleri beogradskog tima su u poslednjoj odlučujućoj utakmici poraženi od Real Madrida rezultatom 4:2 (1:1). Iako su igrači trenera Slađana Šćepovića imali prednost od 2:1, Madriđani su uspeli da preokrenu rezultat i ostvare zasluženu pobedu. Meč se igrao na glavnom terenu stadiona u Humskoj. Na turniru su učestvovali i kadeti Rome i Panatinaikos.

''Poraz je splet neshvatiljivih propusta u odbrani, Nije postojala dobra komunikacija između centarhalfova i golmana što je rezultatiralo loptama u našoj mreži. Nedopustivo je da čak dva gola primimo iz peterca. Kad se na sve nadoveže da nismo iskoristili izgledne šanse, a protivnik je bio neumoljiv iz poluprilika, epilog se mogao naslutiti'', rekao jedirektor Omladinske škole Partizana Nedeljko Kostić.

Dodeljne su i nagrade za najistaknutije pojedince najbolji igrač turnira je Igor Urošević iz Partizana, najefikasniji je Skardina Filipo Maria iz Rome sa pet golova, najbolji golman turnira je Rikardo Alonso Garsija iz Reala.

Kadeti Partizana otputovali su u ponedeljak u Firencu gde će se takmičiti na turniru u konkurenciji 16 timova.

Novi ugovor Partizana i Obradovića

zvanični sajt klubaIvan Obradović, reprezentativac Srbije i fudbaler Partizana, produžio je ugovor sa 'crno-belima' do 2013. godine.

Obradović je rođen 25. jula 1988. godine, karijeru je počeo u Partizanu, a u crno-belom dresu odigrao je 41 utakmicu. Igrama u dresu prvaka Srbije stigao je do mlade reprezentacije, a našao se i na spisku Radomira Antića za mečeve 'A' selekcije sa Farskim Ostrvima i Francuskom.

"Dogovorili smo se za dva minuta," rekao je posle potpisivanja novog ugovora sa Obradovićem Ivan Tomić, sportski direktor Partizana, "Iako su se zbog sjajnih igara minule sezone za Obradovića interesovali zapadnoevropski klubovi, mogućnost da nas napusti nije ni postojala."

FK Partizan 35467175248c300db20672933123198_big
Fudbaleri Partizana igraju u nedelju od 18 časova u Solunu prijateljski meč protiv PAOK-a.

Šampion Srbije će time nastaviti trend igranja međunarodnih kontrolnih utakmica, kakve su bile do sada protiv Intera iz Milana, Vardara, Real Madrida, Liona...Trener Partizana Slaviša Jokanović neće moći da na put povede najjači tim, jer su osmorica igrača odsutna zbog obaveza u reprezentacijama, pa će priliku da se dokažu dobiti i fudbaleri koji se do sada nisu predstavili navijačima crno-belih.

Pre svih, tu je Tunišanin Kamel Zajem, koji posle oporavka od povrede još nije uspeo da se nametne treneru Jokanoviću, a šansu će čekati i napadač Milan Perić, levi bek Vladimir Branković, dok je 15 minuta igre za povratak na teren posle pauze od dve i po godine rezervisano za Nenada Brnovića.

"Šteta je što još neki igrači koji su do sada imali manju minutažu i kojima smo hteli da pružimo šansu da se pokažu, kao što su Ngambi, Jovanović, Miljković, ipak nisu tu, pozvani su za reprezentacije. Ova lepa provera bi time dobila puni smisao, ali malo nam se pokvarila ta prvobitna zamisao", kaže pomoćni trener Partizana Goran Stevanović.

"Ovo je prava prilika za sve koji su do sada imali manju minutažu da se pokažu, da pokažu neko novo lice."

Crno-bela lađa iz Soluna kreće u nove izazove, na sva tri fronta u narednih mesec dana.

Trener Partizana Slaviša Jokanović će na nedeljni meč u Solunu da povede ukupno 19 igrača. Trebalo je i nekoliko mlađih igrača iz Teleoptika da obuče crno-beli dres za ovu priliku, ali usled problema s vizama, odustalo se od te ideje.

Zato su kandidati za meč sa PAOK-om: D. Božović, Radosavljević (golmani), Stevanović, Đorđević, Knežević, Sikimić, Branković (odbrana), Brnović, Žuka, Petrović, Lazić, Bogunović, Marinković, Zajem, Maletić (sredina terena), Dijara, Paunović, Perić, Čadikovski (napad).

Temišvar - Partizan, Borac - Ajaks
U četvrtak uveče preostali predstavnici Srbije Partizan i Borac igraju mečeve prve runde Kupa UEFA.

Partizan od 19.45 po našem vremenu gostuje u Temišvaru, gde će se sastati sa istoimenim rumunskim klubom. Na stadionu crno-belih u Beogradu od 21 čas čačanski Borac dočekaće četvorostrukog prvaka Evrope, amsterdamski Ajaks. Revanši se igraju 2. oktobra u Beogradu i Amsterdamu.

Partizan u Temišvar putuje kao umereni favorit. Crno-beli su u evropskim okvirima daleko ozbiljnije ime od svog domaćina, a u poslednjih nekoliko godina uspevali su da se izbore sa rivalima iz Rumunije.

U međuvremenu je rumunski fudbal izuzetno napredovao, liga naših severoistočnih suseda je šesta u Evropi, ima dva tima u Ligi šampiona i 5 u Kupu UEFA, a u dosadašnjim evropskim nastupima Rumuni su pokazali da su veoma opasni.

Pročitajte izjave igrača Partizana pred polazak u Rumuniju. Partizan je u Banat doputovao bez povređenog Paunovića, a na treningu dan pred meč povredio se i Fejsa.

Pročitajte detalje iz istorije rumunskog kluba, podsetite se i problema sa kojima se suočavao, reakcija klupskih čelnika, kao i rezultata rumunskog kluba u nacionalnom prvenstvu.
FK Partizan 9305601448a3749690ecc751980534_big
Konačno, podsetite se i reakcija igrača i čelnika srpske i rumunske ekipe na žreb.

Borac je poptuni autsajder u duelu sa ekipom, koja je četiri puta bila šampion Evrope, a prošle sezone je osvojila drugo mesto u Erediviziji.

Međutim, Ajaks je klub u krizi, to je potvrdilo ispadanje od zagrebačkog Dinama u Kupu UEFA prošle godine, kao i neuspeh u holandskom plej ofu za ligu šampiona protiv Tventea.

Upoznajte se sa istorijom i aktuelnim trenutkom Ajaksa.

Nikola95

Ďîđóęŕ by Milos93 Thu Sep 18 2008, 22:57

Timišoara - Partizan 1:2
Fudbaleri Partizana pobedili su u Temišvaru istoimeni domaći klub rezultatom 2:1, u prvom kolu Kupa UEFA.

Na stadionu "Dan Paltinisanu" Rumuni su od 24. minuta vodili golom Georgea Bukura, a izjednačio je Tošić 10 minuta kasnije. U 65. minutu pobedu Partizanu donosi Bogunović. Partizan: 27 Mladen Božović, 3 Stevanović, 4 Đorđević, 24 Knežević, 37 Obradović, 8 Juca, 20 Petrović, 17 Bogunović, 10 Moreira, 11 Tošić, 26 Diarra. Klupa: 1 Darko Božović, 13 Jovanović, 21 Sikimić, 14 Lazić, 29 Marinković, 88 Čadikovski, 9 Perić.

Timišoara: 29 Pantilimon, 30 Badoi, 16 Luchin, 13 Sretenović, 25 Milhazes, 31 Abidoun, 5 Alexa, 27 Magera, 10 Artavazd Karamyan, 18 Bucur, 19 Rusić.

Rezerve: 99 Taborda, 2 Bonfim, 7 Stancu, 11 Arman Karamyan, 21 Goga, 23 Garcia, 17 Borbely.

Sudija: Žolt Sabo (Mađarska).

Već u prvim minutima obe ekipe imale su sjajne prilike za gol.

Dijara je posle 20 sekundi šutirao neprecizno sa 25 metara, a u petom minutu golman domaćih Pantilimon morao je da istrči iz šesnaesterca da bi sprečio Senegalca u prodoru. U osmom minutu novo istrčavanje rumunskog golmana umalo je kažnjeno, ali je Tošić sa 30 metara šutirao preko praznog gola.

Na drugoj strani je Božović u dva navrata spasao gol posle odličnih prilika za Rumune, posebno atraktivna je bila intervencija posle šuta Magere. U desetom minutu Timišoara je imala najbolju šansu u prvoj fazi utakmice, ali sa manje od dva mestra Rusić nije uspeo da ubaci loptu u gol.

Usledila je minijatura Zorana Tošića, koji je prošao pored ttri protivnička igrača, ali nije dobro asistirao, a na drugoj strani je Bukur dobio žuti karton, jer je simulirao penal kod starta Đorđevića.

Posle nekoliko minuta mirnije igre Bogunović je imao lep prodor po levoj strani, ali je Pantilimon izbio loptu u korner.

U 24. minutu kontra Timišoare, George Bukur dobija loptu na 25 metara od Božovićevog gola, upućuje parabolu u suprotni ugao, koja vara golmana crno-belih i rumunski tim vodi 1:0.

Utisak je da je odbrana Partizana veoma loše reagovala, ali je i Božovićeva reakcija bila zaista slaba.

Usledilo ja znatno spuštanje tempa utakmice od strane rumunskog tima, koji se povukao. Napadi Partizana su se pojačali, uglavnom po levom boku.

Odbrana rumunskog kluba poklekla je u 35. minutu. Tošić je fauliran malo ispred šesnaesterca, sasvim desno. Zrenjaninac je ustao, namestio loptu i pogodio bliži gornji ugao Pantilimonove mreže za 1:1.

Odmah posle gola u šesnaestercu Partizana dva puta je bila gužva - u prvoj situaciji Božović je konačno uspeo da uhvati loptu, a dva minuta kasnije jedan od rumunskih igrača napravio je kontrafaul.

U 42. minutu Žuka propušta stoprocentnu šansu - Tošić je centrirao sa leve strane, Dijara glavom spustio Brazilcu, koji je pokušao sa osam metara, ali je Srđan Lukin odbio loptu u korner.

Ako je to bila čista šansa, teško je opisati ono što je Moreira promašio u poslednjem minutu prvog dela. Ceo rumunski tim bio je a Partizanovom polovini, Tošić je dobio loptu i odigrao u prostor, Moreira i Bogunović trčali su sami, Portugalac je optrčao golmana, ali je slabo šutirao, pa je Nigerijac Abidun Agunbijade izbio loptu korner.

Prvo poluvreme završeno je 1:1, Partizan je imao 9 kornera i u finišu dve čiste šanse za vođstvo.

U drugom poluvremenu umesto Petrovića igraće Đorđe Lazić. Petroviću je posle 25 minuta ukazivana pomoć zbog povrede.

Drugi deo počinje mnogo slabijom igrom oba tima, koji očigledno više vode računa o odbrani svog gola, a nijedna prilika nije stvorena u prvih deset minuta. Dijara je u 54. minutu probao da sa 45 metara iznenadi protivničkog golmana.

Posle 57 minuta u timu Timišoare neuverljivog Rusića menja Dorin Goga.

Prva dešavanja u nastavku zabeležena su na isteku četvrt sata igre - najpre je rumunski tim imao priliku iz slobodnog udarca, ali je u skoku pred svojim golom bolja bila odbrana Partizana. Usledila je kontra, pet igrača Partizana stiglo je do protivničkog šesnaesterca, ali je Moreira loše centrirao, a dva igrača Partizana zasmetala su jedan drugom.

Prvi pravi potez Moreire na utakmici umalo je doneo prednost Partizanu. Portugalac se izborio za loptu, pa sa 22 metra gađao ispod Pantilimonovih ruku, ali je banatski tim imao sreće, kada se lopta od stative odbila u polje, gde je Bogunović bio u ofsajdu.

Dva minuta kasnije Moreira šalje loptu do Dijare, ovaj je prosleđuje u šesnaest metara, gde Badoj u poslednjem trenutku izbija u aut.

U 65. minutu Partizan vodi 2:1. Posle Božovićevog ispucavanja Dijara je spustio loptu Žuki, Brazilac je poslao u prostor. Bogunović je pravovremeno utrčao pored Miljazeša, izašao pred Pantilimona i pucao u rumunskog golmana, ali je lopta od njegovih ruku ušla u mrežu.

U međuvremenu Ajaks na stadionu Partizana vodi protiv Borca 1:0 golom reprezentativca Srbije Miralema Sulejmanija.

Posle datog gola Partizan se povlači i Rumuni prave dve uzastopne prilike, u prvoj je Abidun u izglednoj situaciji pao pored Kneževića, usledila je još jedna gužva u šesnaestercu, ali su Rumuni bili nedovoljno spretni.

Rumuni su krenuli u opšti napad, što je otvorilo mnogo prostora za kontru. u situaciji 4 na 3 Tošić je nonšalantno poslao loptu, a Bogunović već ušao u ofsajd, što je upropastilo priliku da Partizan reši pitanje pobednika dvomeča 15 minuta pre kraja temišvarskog duela.

Dva minuta kasnije nova situacija 6 na 5, Obradović je prošao po krilu i centrirao, ali je Abidun izbacio loptu u korner.

Ponovo je pred golom Partizana bilo nekoliko situacija koje se nisu pretvorile u prilike, jer je odbrana Partizana bila sigurna u skoku.

Beogradski tim na drugoj strani nije uspeo da iskoristi mnogo prostora. U 84. minutu Zoran Tošić dobija žuti karton zbog kasnog starta. Dva minuta kasnije upisan je i Srđa Knežević za dva uzastopna žestoka starta.

Ti kartoni pokazuju pad koncentracije u Partizanovim redovima, ali srećom po srpskog predstavnika Rumuni ne deluju spremno da načine nijednu šansu u ovim trenucima. Karton u 89. minutu dobija i Ivan Obradović, daleko od lopte.

Ajaks vodi 2:0 u Beogradu.

Đorđe Lazić je imao odličnu priliku da ugrozi gol protivnika, ali je dao sebi predug for i zaustavio ga je Sretenović.

Magera je u 92. minutu uputio prvi šut u okvir gola za domaćina u drugom delu utakmice

Čadikovski u tim trenucima menja Bogunovića, a Partizan rutinski troši fvreme do kraja meča.

FK Partizan 91678695348dce5f7427d4551075168_big
partizan.rsTrener FK Partizan Slaviša Jokanović najavio je da će njegova ekipa u meču sa Vojvodinom pokušati da nastavi seriju odličnih rezultata.

Jokanović je istakao da je Vojvodina posle Partizana, najbolje počela ovogodišnje prvenstvo i smatra da novosadski tim ima odličnog trenera, ali da pre svega veruje u svoj tim. Trener Partizana izjavio je da njegov tim igra dobro i da je u timu odlična atmosfera i da očekuje veliku podršku sa tribina. Fudbaler 'crno-belih' Zoran Tošić rekao je kako ekipu interesuje samo pobeda.

„Vojvodina je, posle nas, najbolje startovala u ovom prvenstvu. Moral u njihovoj ekipi je visok, imaju odličnog trenera, a i kao klub su sve snažniji. Ne očekuje nas lak zadatak, ali mi nemamo nijedan razlog da budemo pesimisti. Imamo dobar tim, igramo dobro, imamo odličnu atmosferu u ekipi, a nadam se da ćemo i sutra imati i veliku podršku sa tribina kao što je to do sada bio slučaj sa našim navijačima. Očekujem da i sutra gazimo snažno i uspešno ka pobedi, onako kako to već činimo jedan duži vremenski period“, rekao je trener Partizana.

Jokanović je u sredu na kup utakmici u Apatinu odmarao čak šestoricu standardnih prvotimaca, golmana Mladena Božovića, Stevanovića, Đorđevića, Kneževića, Tošića i Bogunovića, a zbog ranije zadobijenih povreda ni u sredu nisu igrali Fejsa i Paunović. Takođe, Jokanović je u Apatinu iz igre rano izveo Obradovića, Dijaru i Moreiru, što je ostavilo mogućnost da se igrači odmore dovoljno pred derbi susret sa Vojvodinom.

„Smatram da Partizan može još bolje da igra nego što je to do sada činio i nadam se da će moji igrači već sutra to pokazati. Nastupićemo sutra naravno u najjačem mogućem sastavu - ne samo zbog snage našeg sutrašnjeg protivnika, već i zato što sam uveren da svi moji momci mogu bez ikakvih problema da izdrže sve napore u preostale tri utakmice koje nas još očekuju pre dvonedeljne pauze“.
FK Partizan 124776990548dce5f74d249710886595_big
partizan.rsNajbolji fudbaler Partizana ove sezone, Zoran Tošić, takođe je bio optimista pred meč sa Vojvodinom i pozvao je navijače na utakmicu dođu u velikom broju.

„Vojvodina je ozbiljna ekipa, sa ciljevima koji su slični našim. Verujem da će biti otvorenog i atraktivnog fudbala, odnosno da Vojvodina neće igrati potpuno zatvoreno kao što to uglavnom čine ekipe koje igraju protiv nas. Mi smo najbolja ekipa u ovoj ligi i zato nas i sutra interesuje jedino pobeda. U Vojvodini danas igraju par igrača koji su prošle sezone bili u našim redovima. Ipak, istakao bih njihov timski kvalitet, njihovu čvrstu igru u odbrani i agresivan nastup na sredini terena. Pozivam naše navijače da sutra dođu u velikom broju, da nas bodre kao i do sada i nadam se da ćemo i sutra moći svi zajedno ponovo da se radujemo, onako kako smo to činili nakon svake do danas ostvarene pobede u ovoj sezoni“.

Ulaznice za utakmicu koštaju 150 dinara za južnu i severnu tribinu i 300 dinara za zapadnu i istočnu tribinu). Meč Partizan – Vojvodina igra se u subotu od 18 sati.

Nikola95

Ďîđóęŕ by Nikola95 Mon Sep 29 2008, 14:10

29. septembar 2008. | Izvor: B92, Danas
FK Partizan 180282093748e00dd92b860959178033_big
Moreira: "Svaki meč 100% ozbiljno"

www.partizan.rsPortugalac Moreira, fudbaler Partizana, kaže da je za njegovu ekipu sada najvažnija utakmica sa Temišvarom u Kupu UEFA.

Posle utakmice sa Vojvodinom, koju su 'crno-beli' dobili zahvaljujući pogotku Moreire, i jednog slobodnog dana slede pripreme za dve značajne utakmice koje Jokanovićev tim igra pred pauzu zbor mečeva reprezentacija, sa Temišvarom u prvom kolu Kupa UEFA (četvrtak) i Crvenom zvezdom (nedelja). Ulaznice za utakmicu sa Rumunima u prodaji su od ponedeljka po cenama od 400, 800 i 1500 dinara.

"Vojvodina nam je zadala poprilično problema u prvih 45 minuta. Dugo nismo uspevali da probijemo taj bedem, pa smo svesno rizikovali neke situacije, za šta smo na kraju nagrađeni. Meni je lakše nego mojim kolegama, jer u ekipi imam igrače koji mogu da reše utakmicu i kada ne ide," rekao je posle utakmice sa Novosađanima Slaviša Jokanović.

Almami da Silva Moreira slaže sa mišljenjem svog trenera.

"Možda bi blizina revanša sa Temišvarom i njegova važnost, odnosno sitan umor od jakog takmičarskog ritma u kojem neko vreme igramo, mogli da budu opravdanje za nešto slabiju igru, ali to ne bi bila potpuna istina. Vojvodina je jedna od retkih domaćih ekipa koja voli i zna da igra, pa nije bilo lako doći do bodova kao protiv nekih drugih protivnika. Uspeli smo da ostvarimo rezultatski cilj, a to je najvažnije," rekao je Moreira za 'Danas'.

Jedini strelac u derbiju šestog kola Jelen pivo Superlige Srbije kaže da trenutno ne razmišlja o 'večitom derbiju'.

"Ima vremena za priču o našoj dominaciji u šampionatu i komšijama. Prvo moramo da preskočimo Rumune i izborimo još četiri evropske utakmice. Najmanje, jer ovaj tim mnogo vredi i može. Ako u svaki meč uđe sto posto motivisan i ozbiljan, kao što je do sada radio."

Ulaznice za revanš meč prvog kola Kupa UEFA koji se u četvrtak, 2. oktobra, igra od 19 časova na stadionu u Humskoj biće u prodaji od ponedeljka u 10 časova do sat vremena pre početka utakmice na blagajnama Partizanovog stadiona.

Cene su 400 dinara (Jug i Sever), 800 (Istok i Zapad) i 1.500 dinara (lože).

Nikola95

Ďîđóęŕ by Nikola95 Fri Oct 03 2008, 20:29

3. oktobar 2008. | Izvor: B92
FK Partizan 129663945548e556014e9cc595940424_big
Partizan u četvrtom šeširu na žrebu

FoNetŽreb grupa za ligaški deo Kupa UEFA biće održan 7. oktobra, a jedini predstavnik Srbije u evropskim kupovima, Partizan, biće u četvrtom šeširu.

Crno-beli su u šeširu sa Hertom, Nansijem, Portsmutom, Aston Vilom, Rasingom iz Santandera, FC Kopenhagenom i zagrebačkim Dinamom i sa tim timovima neće biti u grupi. Najatraktivniji mogući rivali prvaku Srbije su Milan, Sevilja, Valensija, Benfika, Šalke, CSKA, Totenhem, među onima koji imaju manji rejting su holandski Tvente i NEC, Metalist, Leh iz Poznanja i Žilina.

Zahvaljujući rejtingu koji trenutno ima (25.527) beogradski klub nalazi se na 26. mestu od 40 učesnika ove faze Kupa UEFA.

Prvi šešir: Milan (Italija, 119.934), Sevilja (Španija, 102.837), Valensija (Španija, 83.837), Benfika (Portugalija, 77.176), Šalke 04 (Nemačka, 67.078), CSKA Moskva (Rusija, 59.437), Totenhem (Engleska, 55.996), Hamburger (Nemačka, 52.078)

Drugi šešir: Štutgart (Nemačka, 52.078), Ajaks (Holandija, 51.610), Olimpijakos (Grčka, 51.525), Deportivo La Korunja (Španija, 46.837), Klub Briž (Belgija, 41.810), Spartak Moskva (Rusija, 40.437), Pari sen Žermen (Francuska, 37.380), Herenven (Holandija, 35.610)

Treći šešir: Rosenborg (Norveška, 35.400), Udineze (Italija, 34.934), Fejenord (Holandija, 33.610), Sporting Braga (Portugalija, 33.176), Slavija Prag (Češka, 31.496), Mančester Siti (Engleska, 30.996), Galatasaraj (Turska, 30.469), Sampdorija (Italija, 28.934)

Četvrti šešir: Herta (Nemačka, 27.078), Partizan Beograd (Srbija, 25.527), Nansi (Francuska, 25.380), Portsmut (Engleska, 24.996), Aston Vila (Engleska, 24.996), Rasing Santander (Španija, 24.837), FC Kopenhagen (Danska, 23.748), Dinamo Zagreb (Hrvatska, 17.836)

Peti šešir: Sent Etjen (Francuska, 17.380), Volfsburg (Nemačka, 16.078), Standard Lijež (Belgija, 14.810), Tvente (Holandija, 14.610), NEC Najmehen (Holandija, 12.610), Metalist Harkov (Ukrajina, 10.932), Leh Poznanj (Poljska, 6.973), MSK Žilina (Slovačka, 4.070)
FK Partizan 66493926148e556015dee2723889598_big
FoNetŽreb će btii održan 7. oktobra u 12 časova, vodiće se računa o tome da se timovi iz iste države ne nađu u grupama, kao i o tome da ekipe sa severa Evrope i Rusije (Rosenborg, Spartak Moskva, CSKA Moskva) u poslednjem kolu budu slobodni ili igraju u gostima zbog vremenskih prilika.

Utakmice prvog kola Kupa UEFA igraće se 23. oktobra, dva kola na programu su u novembru, 6. i 27. tog meseca, a dva u decembru. Četvrto kolo igraće se 3. i 4. decembra, a poslednji mečevi u grupama 17. i 18. decembra.

Četrdeset učesnika biće podeljeno u osam grupa po pet ekipa, igraće se po jednokružnom bod sistemu, a po tri tima iz svake grupe, kao i osam trećeplasiranih ekipa iz svih grupa Lige šampiona, nastaviće takmičenje u šesnaestini finala koja je na programu 18/19. i 26. februara 2009. godine.

Finale Kupa UEFA igraće se u Istanbulu, u Turskoj, 20. maja 2009. godine.

Nikola95

Ďîđóęŕ by Nikola95 Mon Oct 06 2008, 20:17

6. oktobar 2008. | Izvor: B92, Beta
FK Partizan 85262414848ea27e5c6b5f885426564_big
Tošić: "Želim Milan za protivnika"

partizan.rsFudbaler Partizana Zoran Tošić izjavio je da bi voleo da njegova ekipa na žrebu za Ligu Kupa UEFA za protivnike dobije jake evropske ekipe kao što je Milan.

Tošić je rekao kako bi 'crno-beli' na taj način videli gde se nalaze u odnosu na najbolje timove. "Milan je najozbiljniji rival, a njegov dolazak u Beograd bio bi pravi spektakl pred punim stadionom. Želimo da vidimo gde se trenutno nalazimo u odnosu na najbolje timove", rekao je Tošić u Kovilovu gde se priključio pripremama reprezentacije Srbije.

Tošić je istakao da je cilj Partizana da prođe ligaški deo takmičenja u Kupu UEFA.

"Naš cilj je proleće u Evropi. U principu, odlučivaće nijanse, ali treba znati da 80 posto ekipa koje će igrati Ligu UEFA dolaze iz najjačih evropskih liga", objasnio je Tošić.

Srpski šampion Partizan nalazi se u četvrtom šesiru zajedno sa Hertom, Dinamom iz Zagreba, Nansijem, Aston Vilom, Portsmutom, Rasingom iz Santandera i Kopenhagenom.

U žrebu učestvuje 40 ekipa koje će biti raspoređene u osam grupa. U svakoj grupi igraće se pet kola, a svaka ekipa će jedno kolo biti slobodna. Timovi će igrati po dve utakmice na domaćem terenu i dve na gostovanjima.

Najzvučnija imena iz prvog šešira su ekipe Milana, Valensije i CSKA iz Moskve, dok bi iz drugog srpskom šampionu mogli da se suprotstave Ajaks, Olimpijakos i Pari sen Žermen.

Iz trećeg šešira mogući protivnici "crno-belima" su Fejnord, Sampdorija i Mančester siti, dok su u petom šeširu, između ostalih, Sent Etjen, Standard iz Liježa i Volfsburg.

Nikola95

Ďîđóęŕ by Nikola95 Wed Oct 08 2008, 23:30

. oktobar 2008. | Izvor: B92, zvanični sajt
FK Partizan 1839123148ec9c1202e5c025057199_big
FK Partizan - 15 utakmica u 54 dana
Zahvaljujući obavezama u domaćoj Jelen Superligi, Lav kupu Srbije i Kupu UEFA fudbaleri Partizana će u sledeća dva meseca odigrati 15 utakmica.

'Crno-beli' će, osim u jednom slučaju, igrati svakog vikenda i svake srede (ili četvrtka) do 11. decembra. Do kraja polusezone u Jelen Superligi Srbije ostalo je deset utakmica, u grupi 'C' Kupa UEFA Partizan čekaju četiri meča i jedan meč je na programu u okviru osmine finala Lav kupa Srbije.

Svi datumi nisu konačno potvrđeni, ali se može očekivati da Partizan prvenstvene utakmice posle obaveza u Kupu UEFA igra nedeljom a ne subotom.

četvrtak, 11.12, Jelen SLS, 17. kolo: Vojvodina - Partizan

Fudbaleri Partizana od početka sezone odigrali su 14 utakmica, u prvenstvu su dobili svih sedam mečeva, u Lav kupu Srbije pobedili u Apatinu ekipu Mladosti, a u šest duela u kvalifikacijama za Ligu šampiona i u Kupu UEFA ostvarili su tri pobede, dva remija uz jedan poraz.

Ukupna gol-razlika je 26:7, od toga na osam utakmica na domaćoj sceni, 17:1.