Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ďîđóęŕ by Milos93 Sun Sep 07 2008, 02:40

6. septembar 2008. | Izvor: B92, Beta
Antić zadovoljan pristupom
Kvalifikacija za SP 2010 95334801848c2fa41a6a07263533282_big
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Radomir Antić rekao je da je zadovoljan odnosom tima prema utakmici, ali "ne toliko" igrom u pobedi 2:0 nad Farskim Ostrvima. "Zadovoljan sam odnosom, ne toliko igrom. Upali smo u ritam Farana, a oni nisu želeli da igraju. Pobeda nam znači više od tri boda. Pokazali smo htenje, ali smo igrali u grču", rekao je Antić novinarima posle prvog meča u kvalifikacijama za Mundijal 2010.

Selektor Srbije kazao je da rival nije bio inspirativan za njegove igrače, kao i da je u Beogradu bilo previše toplo, ali da je "video pomak u igri".

"Bili smo brzopleti u završnici. Imali smo mnogo šansi za ubedljiviju pobedu. Korektno smo napadali, pošto su se oni branili rukometno, sa 10 igrača, tako da nismo imali prostora", kazao je Antić.

U prvom kolu kvalifikacija, Litvanija je pobedila Rumuniju 3:0, dok je Francuska poražena u Austriji 3:1. Antić je kazao da je to pokazatelj da je grupa ujednačena i da treba biti oprezan.

"Najbitnije je pokazati autoritet na domaćem terenu", rekao je Antić i dodao da je bio oduševljen publikom večeras.

Selektor Farskih Ostrva Jogvan Martin Olsen rekao je da je očekivao težak meč, ali i malo više od Srbije.

"Očekivali smo težak meč, ali i malo više od Srbije. Nismo, ipak, imali nikakve šanse da izbegnemo poraz, naročito zato što su promenili pola tima od prošle utakmice. Nadam se da ćemo do kraja kvalifkacija napraviti neko iznenadjenje", rekao je Olsen.

Kvalifikacija za SP 2010 123163666748c2ef2f1c71d251831762_big
Prvi dan takmičenja u grupi 7 kvalifikacija za SP 2010. godine doneo je šokantne neuspehe prvih favorita Francuske i Rumunije.

Fudbaleri Litvanije pobedili su kao gosti Rumuniju rezultatom 3:0, u prvom meču sedme grupe. U grupi u kojoj se nalazi i reprezentacija Srbije, i u drugom meču viđeno je veliko iznenađenje, pošto je Austrija na svom terenu savladala Francusku sa 3:1.

Litvanci su na gostovanje u Kluž otišli da pokušaju da 'otkinu' bod Rumunima, a vratili su se sa tri boda i tri postignuta gola. Stankevičius je u 31. minutu postigao gol, a Rumuni su dotučeni u poslednjih 20 minuta. Prvo je Mikuliunas u 70. povećao na 2:0, a četiri minuta pre kraja Kalonas je postavio konačan rezultat meča.

Litvanci su tako posle prve runde neočekivano izbili na čelo tabele u sedmoj grupi, a u sredu na svom terenu dočekuju još jedno veliko iznenađenje, Austriju.
AP
AP

Austrijanci su u Beču potpuno nadigrali favorizovane Francuze, i na kraju su slavili sa 3:1. Tragičar meča je svakako bio defanzivac Rome Filip Mekse. Austrijanci su poveli u osmom minutu golom Janka, a tri minuta pre kraja prvog dela Mekse je autogolom duplirao prednost Austrijanaca.

Tim Rajmona Domeneka vratio se u meč u 62. minutu golom Sidnija Govua, ali je sve rešeno 17 minuta pre kraja. Ivanšic je izveo korner sa desne strane, a Mekse je u pokušaju da zaustavi jednog fudbalera Austrije napravio očigledan penal. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Ivanšic, i stadion u Beču je eksplodirao.

Pored duela Francuska – Srbija i Litvanija – Austrija, u sredu se u okviru ove grupe igra i meč Farska Ostrva – Rumunija.

Kvalifikacija za SP 2010 11998055348c2dfd2511b0740808600_big
Fudbaleri srbije pobedili su Farska Ostrva 2:0, u prvoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi.

Jakobsen je autogolom doveo naš tim do prednosti u 29. minutu, a konačan rezultat postavio je Nikola Žigić dva minuta pre kraja. Sledeći protivnik Srbije u kvalifikacijama je Francuska. Taj meč igra se u sredu u Parizu.

Evo i sastava Srbije: Dišljenković, Rukavina, Dragutinović, Vidić, Obradović, Stanković, Milijaš, Krasić, Tošić, Pantelić, Žigić.
Farska Ostrva: Mikelsen, Nes, Davidsen, Danijelsen, J. Jakobsen, Tomasen, Borg, K. Jakobsen, Samuelsen, Lotum i Bo.

Srbija je, kao što se i očekivalo, od samog starta utakmice saterala Farane na 30 metara od njihovog gola. U prvih deset minuta naš tim imao je tri solidne prlike za gol.

Prvo je Žigić u petom minutu pogodio stativu udarcem glavom posle centaršuta sa desne strane. Nekoliko minuta kasnije kapiten Stanković je odlično šutirao sa oko 20 metara, a golman Farskih Ostrva izbacio je loptu u korner.

Posle tog udarca iz ugla, šansu je imao i vidić, ali je njegov pokušaj glavom otišao pored leve stative gostujućeg golmana. Posle startnog pritiska, gosti sa Farskih Ostrva uspeli su malo da se oslobode pritiska, a novi priliku naš tim imao je u 25. minutu. Marko Pantelić je zalomio sa leve strane u kazneni prostor i šutirao, ali njegov pokušaj je završio iznad gola.

Dva minuta kasnije Srbija je imala novu šansu za vođstvo. Marko Pantelić je dobro primio lpptu na nekih 20 metara od gola, odlično je uposlio Milijaša na ivici kaznenog prostora, ali je pokušaj debitanta završio preko gola.
Fonet
Fonet

Posle velikog pritiska, odbrana Farskih Ostrva pala je u 29. minutu. Stanković je poslao dijagonalu na ivicu šesnaesterca za Žigića, visoki napadač glavom je pokušao da pronađe Pantelića na petercu, a defanzivac Farana Jakobsen je u pokušaju da prekine akciju glavom savladao svog golmana za 1:0.

Do kraj prvog dela Žigić i Pantelić imali su po jednu polupriliku, ma ali je nakon 45 minuta ostalo samo 1:0 za naš tim.

Početkom drugog dela Srbija je nastavila sa pritiscima. U 48. minutu Pantelić je pokušao udarcem sa 20 metara koji ja završio preko gola, a tri minuta kasnije Karsić je imao dobru priliku posle greške golmana Farana. Fudbaleri moskovskog CSKA ipak nije lepo zahvatio loptu, i prilika je propala.

Gosti sa Farskih Ostrva su i u drugom delu igrali sa svih 11 fudbalera na svojoj polovini, pa je našim napadačima bilo izuzetno teško da naprave višak i neku priliku. Selektor Antić je u prvih 20 minuta drugog dela napravio dve izmene.

Marka Pantelića zamenio je Danko Lazović, a nešto kasnije umesto kapitena Dejana Stankovića priliku je dobio je fudbaler Salcburga Saša Ilić.
Fonet
Fonet

U 68. minutu Lazović je mogao da duplira prednost Srbije. Rukavina je prošao po desnoj stran i centrirao, Lazović je primirio loptu grudima i šutirao, ali je golman Farskih Ostrva odbranio.

Tri minuta kasnije Tošić i Obradović su dobro kombinovali po levoj strani, levi bek Partizana je dobro centrirao za Žigića, ali je ovaj glavom za malo prebacio gol. U 75. minutu Radomir Antić izvršio je i treću izmenu. Zorana Tošića zamenio je novi fudbaler Đenove Boško Janković.

U 80. minutu pravo je čudo kako naš tim nije postigao drugi gol. Žigić je u kaznenom prostoru glavom spustio loptu za Lazovića, ovaj je leđima okrenut golmanu na šest metara odložio do krasića koji je prošao po desnoj strani i centrirao. Lopta se od prečke odbila do Žigića čiji šut je izblokiran.

U 83. minutu Farska Ostrva ostala su sa desetoricom na terenu, pošto je Nes isključen zbog preotrog starta nad Boškom Jankovićem. Ipak, kada se činilo da će meč biti završen 'minimalcem', Žigić je u 88. minutu postavio konačnih 2:0. Krasić je izveo korner sa desne strane, a Žigić je sa oko 14 metara glavom poslao loptu u bliži ugao Farana. Defanzivac gostiju i gloman nisu se najbolje snašli, i lopta je nekako ušla u gol.

Kvalifikacija za SP 2010 170306588848c35850c9395318347374_big
U prvoj utakmici sedmog kola južnoameričkih kvalifikacija za SP 2010. godine Argentina i Paragvaj igrali su nerešeno, 1:1.

Dvostruki uzastopni olimpijski pobednici poveali su tri meča bez pobede u kvalifikicijama, a Paragvajci su zadržali prvo mesto u Konmebol zoni. Ekvador je savladao ekipu Bolivije 3:1, urugvaj je minimalno sklavio u Kolumbiji, a Peru kod kuće protiv Venecuele. Poslednji meč kola igra se u nedelju, Brazil gostuje u Čileu.

Na Monumentalu su gosti poveli u 12. minutu. Hajnce je pogrešio i savladao Abondansijerija, golman Argentinaca je povređen, pa je sa pet kopči na kolenu završio u bolnici, a Kariso je stao na gol.

Posle pola sata igre Argetinci su ostali sa igračem manje, nervozni Karlos Teves je dobio dva žuta kartona. Ipak, u 61. minutu Serhio Kun Aguero je uspeo da izjednači posle dobre akcije Lionela Mesija.

"Sve loše što je moglo da nam se dogodi, dogodilo se. Nismo imali sreće, a isključenje Tevesa skoro da nas je dotuklo", rekao je posle utakmice trener domaćeg tima Alfio Basile. "Bila je to čudna utakmica. Nisam srećan, mislim da smo zaslužili da pobedimo."
Kvalifikacija za SP 2010 176788492548c35850dba46690236475_big
Ekvadorci se nisu poslužili trikom, pa meč sa "planinarima" iz Bolivije spustili u Gvajakil,na nivo mora, Kito je bio sasvim dovoljan za tim Sista Visuetea. Felipe Kaisedo (na slici), tajno oružje Mančester Sitija, pogodio je u 21. minutu, a zatim zaradio karton zbog preteranog radovanja. Ekvadorce je na zemlju spustio gol Hoakina Botera pred poluvreme, ali u nastavku dileme nije bilo.

Šou Kristijana Benitesa počeo je u 50. minutu, kada je srušen u šesnaestrercu, a iz penala precizan je bio Mendes. Nesuđeno Zvezdino pojačanje od prošlog leta je 20 minuta pre kraja utakmice proletelo pored odbrane i golmana rivala i lagano postavilo konačnih 3:1. Otpor bolivije umanjen je još pre prvog gola, jer je Alehandro Gomes za 18 minuta uspeo da sakupi dva žuta kartona. Sa njim je na tribinama kraj dočekao i selektor, legendarni Ervin Sančes, koji je protestovao zbog penala. Bolivija je na dnu grupe, Ekvador je uhvatio priključak.

Gol Sebastijana Egurena na El Kampinu tek je treći koji je Kolumbija primila u ovim kvalifikacijama, ali bi mogao da Urugvajcima bude dovoljan za povratak na veliku scenu, gde su igrali samo jednom u poslednjih 20 godina. Eguren, fudbaler Viljareala, pogodio je posle kornera u 15. minutu meča. Finiš meča u Bogoti bio je istinski bizaran – zbog problema sa reflektorima zavšnih 20 minuta odigrano je u polumraku, a loša vidljivost možda je pomogla da učesnici gužve u završnim minutima Kristijan Rodriges i Kamilo Suniga ostanu nekažnjeni.
Kvalifikacija za SP 2010 86209501548c35851158d6626050343_big
Pjero Alva Nisen postigao je jedini gol u Limi, za prvi kvalifikacioni trijumf Peruanaca. Peru je savladao Venecuelu pogotkom postignutim šest minuta pred odlazak na odmor. Ovakav rezultat verovatno je izbacio obe ekipe iz borbe za mesto na Svetskom prvenstvu i ostavio sedam ekipa u konkurenciji,

Brazil u nedelju gostuje u Čileu. Posle poraza na olimpijskom turniru pritisak na selektora Dungu još je veći, Brazilci su nezadovoljni kvlaitetom, igrom i rezultatima svoje selekcije.

"Moramo da pobedimo, znam to", rekao je Karlos Dunga pred meč u Santijagu. "Utakmica će biti naporna ali mi moramo da osvojimo sva tri boda."

10. Bolivija 7 1 1 5 8:20 4

Četiri ekipe iz zone Konmebol obezbediće plasman na završnicu Svetskog prvenstva 2010. godine posle 18 kola, petoplasirana ekipa igraće za još jedno mesto sa četvrtoplasiranim timom iz zone Konkakaf.